MFR-25FRE52-1M62
Mfr.Part #
MFR-25FRE52-1M62
Description
RES 1.62M OHM 1% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.62MOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-25FRE52-1M62
YAGEO MFR-25FRE52-1M62
1.62MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,