MFR-25FRE52-1M43
Mfr.Part #
MFR-25FRE52-1M43
Description
RES 1.43M OHM 1% 1/4W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.43mOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MFR-25FRE52-1M43
YAGEO MFR-25FRE52-1M43
1.43MOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,