MFR-25FBF52-91K
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-91K
Description
RES 91K OHM 1% 1/4W AXIAL
Stock
967
In Stock :
967
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Voltage - Rated :
250V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
91kOhm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MFR-25FBF52-91K
YAGEO MFR-25FBF52-91K
91kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,