MFR-25FBF52-681K
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-681K
Description
RES 681K OHM 1% 1/4W AXIAL
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
MFR
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
200V
Resistance :
681kOhm
Datasheets
MFR-25FBF52-681K
YAGEO MFR-25FBF52-681K
681kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,