MFR-25FBF52-560R
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-560R
Description
RES 560 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
600 µm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
250V
Power Rating :
250mW
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Resistance :
560Ohm
Datasheets
MFR-25FBF52-560R
YAGEO MFR-25FBF52-560R
Through Hole 560Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,