MFR-25FBF52-560K
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-560K
Description
RES 560K OHM 1% 1/4W AXIAL
Stock
2
In Stock :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Voltage - Rated DC :
200V
Composition :
Metal Film
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
560kOhm
Number of Terminations :
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR-25FBF52-560K
YAGEO MFR-25FBF52-560K
560kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,