MFR-25FBF52-499R
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-499R
Description
RES 499 OHM 1% 1/4W AXIAL
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
16 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
499Ohm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Pbfree Code :
yes
Published :
Voltage - Rated :
250V
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
MFR-25FBF52-499R
YAGEO MFR-25FBF52-499R
Through Hole 499Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,