MFR-25FBF52-43K2
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-43K2
Description
RES 43.2K OHM 1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Voltage - Rated :
250V
Resistance :
43.2kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Voltage - Rated DC :
200V
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Diameter :
600 µm
Mount :
Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Packaging :
Bulk
Datasheets
MFR-25FBF52-43K2
YAGEO MFR-25FBF52-43K2
Through Hole 43.2kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,