MFR-25FBF52-107K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-25FBF52-107K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 107K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Voltage - Rated DC :
200V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Series :
MFR
Resistance :
107kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lead Diameter :
600 µm
Package / Case :
Axial
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
250V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Datasheets
MFR-25FBF52-107K
YAGEO MFR-25FBF52-107K
Through Hole 107kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,