MFR-25DRE52-90R9
Mfr.Part #
MFR-25DRE52-90R9
Description
RES 90.9 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Resistance :
90.9Ohm
Datasheets
MFR-25DRE52-90R9
YAGEO MFR-25DRE52-90R9
90.9Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,