MFR-25DRE52-84K5
Mfr.Part #
MFR-25DRE52-84K5
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
84.5kOhm
Datasheets
MFR-25DRE52-84K5
YAGEO MFR-25DRE52-84K5
84.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,