MFR-25DRE52-825R
Mfr.Part #
MFR-25DRE52-825R
Description
RES 825 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
825Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-25DRE52-825R
YAGEO MFR-25DRE52-825R
825Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,