MFR-25DRE52-60K4
Mfr.Part #
MFR-25DRE52-60K4
Description
RES 60.4K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
60.4kOhm
Datasheets
MFR-25DRE52-60K4
YAGEO MFR-25DRE52-60K4
60.4kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,