MFR-25DRE52-48K7
Mfr.Part #
MFR-25DRE52-48K7
Description
RES 48.7K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
48.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-25DRE52-48K7
YAGEO MFR-25DRE52-48K7
48.7kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,