MFR-25DRE52-221R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-25DRE52-221R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 221 OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Series :
MFR
Resistance :
221Ohm
Datasheets
MFR-25DRE52-221R
YAGEO MFR-25DRE52-221R
221Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,