MFR-25-T-52-0R
Mfr.Part #
MFR-25-T-52-0R
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W AXIAL
Stock
88
In Stock :
88
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
Jumper
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated DC :
200V
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Published :
2014
Factory Lead Time :
16 Weeks
Resistance :
0Ohm
Datasheets
MFR-25-T-52-0R
0Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,