MFR-12FTF52-205K
Mfr.Part #
MFR-12FTF52-205K
Description
RES 205K OHM 1% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
205kOhm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-12FTF52-205K
YAGEO MFR-12FTF52-205K
205kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,