MFR-12FRF52-6R19
Mfr.Part #
MFR-12FRF52-6R19
Description
RES 6.19 OHM 1% 1/6W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
6.19Ohm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-12FRF52-6R19
YAGEO MFR-12FRF52-6R19
6.19Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,