MFR-12FRF52-1R54
Mfr.Part #
MFR-12FRF52-1R54
Description
RES 1.54 OHM 1% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.54Ohm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR-12FRF52-1R54
YAGEO MFR-12FRF52-1R54
1.54Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,