MFR-12FRF52-1R05
Mfr.Part #
MFR-12FRF52-1R05
Description
RES 1.05 OHM 1% 1/6W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.05Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR-12FRF52-1R05
YAGEO MFR-12FRF52-1R05
1.05Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,