MFR-12DTD52-4K02
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-4K02
Description
RES 4.02K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
4.02kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
MFR-12DTD52-4K02
YAGEO MFR-12DTD52-4K02
4.02kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,