MFR-12DTD52-2K1
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-2K1
Description
RES 2.1K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
2.1kOhm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Datasheets
MFR-12DTD52-2K1
YAGEO MFR-12DTD52-2K1
2.1kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,