MFR-12DTD52-19K6
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-19K6
Description
RES 19.6K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Resistance :
19.6kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
MFR-12DTD52-19K6
YAGEO MFR-12DTD52-19K6
19.6kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,