MFR-12DTD52-10K2
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-10K2
Description
RES 10.2K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
10.2kOhm
Datasheets
MFR-12DTD52-10K2
YAGEO MFR-12DTD52-10K2
10.2kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,