MFR-12DTD52-10K
Mfr.Part #
MFR-12DTD52-10K
Description
RES 10K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Resistance :
10.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Datasheets
MFR-12DTD52-10K
YAGEO MFR-12DTD52-10K
10.5kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,