MFR-12DRD52-3K16
Mfr.Part #
MFR-12DRD52-3K16
Description
RES 3.16K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Resistance :
3.16kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
MFR-12DRD52-3K16
YAGEO MFR-12DRD52-3K16
3.16kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,