MFR-12DRD52-1K13
Mfr.Part #
MFR-12DRD52-1K13
Description
RES 1.13K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
1.13kOhm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
MFR-12DRD52-1K13
YAGEO MFR-12DRD52-1K13
1.13kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,