MFR-12DRD52-196R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-12DRD52-196R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 196 OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
MFR
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Package / Case :
Axial
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
196Ohm
Datasheets
MFR-12DRD52-196R
YAGEO MFR-12DRD52-196R
196Ohm, 0.167W 1/6W, Metal Film,