MFR-12DRD52-15K8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-12DRD52-15K8
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 15.8K OHM 0.5% 1/6W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.167W 1/6W
Series :
MFR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Resistance :
15.8kOhm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
MFR-12DRD52-15K8
YAGEO MFR-12DRD52-15K8
15.8kOhm, 0.167W 1/6W, Metal Film,