MFP50SBRD52-75K9
Mfr.Part #
MFP50SBRD52-75K9
Description
RES 75.9K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
75.9kOhm
Datasheets
MFP50SBRD52-75K9
YAGEO MFP50SBRD52-75K9
75.9kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,