MFP50SBRD52-1K74
Mfr.Part #
MFP50SBRD52-1K74
Description
RES 1.74K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.74kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
MFP50SBRD52-1K74
YAGEO MFP50SBRD52-1K74
1.74kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,