MFP25SBRE52-56K2
Mfr.Part #
MFP25SBRE52-56K2
Description
RES 56.2K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
56.2kOhm
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
MFP25SBRE52-56K2
YAGEO MFP25SBRE52-56K2
56.2kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,