MFP25SBRE52-25K5
Mfr.Part #
MFP25SBRE52-25K5
Description
RES 25.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
25.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFP25SBRE52-25K5
25.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,