MFP25SBRE52-1K5
Mfr.Part #
MFP25SBRE52-1K5
Description
RES 1.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance :
1.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
MFP25SBRE52-1K5
YAGEO MFP25SBRE52-1K5
1.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,