MFP25SBRE52-1K
Mfr.Part #
MFP25SBRE52-1K
Description
RES 1K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1kOhm
Datasheets
MFP25SBRE52-1K
YAGEO MFP25SBRE52-1K
1kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,