MFP25SBBE52-40K
Mfr.Part #
MFP25SBBE52-40K
Description
RES 40K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Resistance :
40kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
MFP25SBBE52-40K
40kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,