MFP25SBBE52-25K5
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFP25SBBE52-25K5
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 25.5K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Series :
MFP
Package / Case :
Axial
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Resistance :
25.5kOhm
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Datasheets
MFP25SBBE52-25K5
YAGEO MFP25SBBE52-25K5
25.5kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,