MFP200BRE52-30K1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFP200BRE52-30K1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 30.1K OHM 0.1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
30.1kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MFP
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Metal Film
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
MFP200BRE52-30K1
YAGEO MFP200BRE52-30K1
30.1kOhm, 2W, Metal Film,