MFP1WSBRD52-4K22
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFP1WSBRD52-4K22
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 4.22K OHM 0.1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
4.22kOhm
Series :
MFP
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Package / Case :
Axial
Datasheets
MFP1WSBRD52-4K22
YAGEO MFP1WSBRD52-4K22
4.22kOhm, 1W, Metal Film,