MFN-25FRF52-330R
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFN-25FRF52-330R
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 330 OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Diameter :
0.55 mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Series :
MFN
Packing Method :
TR
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Resistance :
330Ohm
Composition :
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Construction :
Cylindrical
Max Power Dissipation :
250mW
Number of Terminations :
2
Datasheets
MFN-25FRF52-330R
YAGEO MFN-25FRF52-330R
FIXED RESISTOR, 330Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,