MF0204FRE52-909R
Mfr.Part #
MF0204FRE52-909R
Description
RES 909 OHM 1% 0.4W AXIAL
Power (Watts) :
0.4W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.075Diax0.134L 1.90mmx3.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
909Ohm
Datasheets
MF0204FRE52-909R
YAGEO MF0204FRE52-909R
909Ohm, 0.4W, Metal Film,