MDWK4040T220MM
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MDWK4040T220MM
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 22UH 1.2A 460 MOHM SMD
Stock
558
In Stock :
558
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Metal
Package / Case :
Nonstandard
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Rated Current-Max :
1.2A
Series :
MCOIL™, MD
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Current - Saturation :
1.5A
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Shielding :
Shielded
Test Frequency :
1MHz
Tolerance :
±20%
HTS Code :
Mounting Type :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
460mOhm Max
Current Rating (Amps) :
1.2A
Inductance :
22μH
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
13 Weeks
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Type :
Wirewound
Inductor Application :
POWER INDUCTOR
Datasheets
MDWK4040T220MM
TAIYO YUDEN MDWK4040T220MM
MDWK4040T220MM datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Taiyo Yuden stock available at
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD