MDM-51PH301K
Mfr.Part #
MDM-51PH301K
Description
CONN MICRO-D PLUG 51POS PNL MNT
D-Sub Connector Assemblies
Brand :
Shielded
Factory Lead Time :
15 Weeks
Product Type :
Micro-D D-Sub Connectors
Product Category :
D-Sub Micro-D Connectors
Published :
Current Rating :
3A
Current Rating (Amps) :
3A
Wire Gauge :
Pbfree Code :
No
Voltage Rating :
Material Flammability Rating :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Flange Feature :
Cable Side, Male Jackscrew (2-56)
Ingress Protection :
Reach Compliance Code :
Compliant
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
MDM-51PH301K
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH301K from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Operating Temperature:-55°C~125°C, MDM-51PH301K pinout, MDM-51PH301K datasheet PDF, MDM-51PH301K amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-51PH301K ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.