MDM-25PCBRM7-F222
Mfr.Part #
MDM-25PCBRM7-F222
Manufacturer
ITT Cannon
Package / Case
Metal
Datasheet
Download
Description
CONN MICRO-D PLUG 25POS R/A SLDR
D-Sub Connector Assemblies
Pbfree Code :
No
MIL Conformance :
No
Packaging :
Bulk
Product Category :
D-Sub MIL Spec Connectors
Shell Material, Finish :
Aluminum, Yellow Chromate Plated Cadmium
Insulation Material :
Liquid Crystalline Polymer
Backset Spacing :
Filter Feature :
Current Rating :
3A
Brand :
Option :
GENERAL PURPOSE
Shell Finish :
YELLOW CHROMATE/CADMIUM
Contact Form :
IEC Conformance :
Number of Rows :
3
Product Type :
D-Sub MIL Spec Connectors
Base Product Number :
MDM-2
Shielded
Empty Shell :
Mounting Type :
Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Flange Feature :
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Operating Temperature :
-55°C~200°C
Package :
Bulk
Mixed Contacts :
DIN Conformance :
Subcategory :
MIL-Spec / MIL-Type
Package / Case :
Metal
Current Rating (Amps) :
3A
Datasheets
MDM-25PCBRM7-F222
Introducing D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-25PCBRM7-F222 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle, Operating Temperature:-55°C~200°C, Package / Case:Metal, MDM-25PCBRM7-F222 pinout, MDM-25PCBRM7-F222 datasheet PDF, MDM-25PCBRM7-F222 amp .Beyond D-Sub Connector Assemblies ITT Cannon MDM-25PCBRM7-F222 ,we also offer ICD15S13E4GX00LF, L77SDEH09SOL2RM5, A-DF 25 A/KG-T2S, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.