MCW0406MD9539BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD9539BP100
Description
RES SMD 95.3 OHM 1/4W 0604 WIDE
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Resistance :
95.3Ohms
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Width :
1.6002mm
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Vishay MCW0406MD9539BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 95.3Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C