MCW0406MD9310BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD9310BP100
Description
RES SMD 931 OHM 1/4W 0604 WIDE
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
155°C
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
355.6μm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Length :
990.6μm
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
1 (Unlimited)
Width :
1.6002mm
Resistance :
931Ohms
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Vishay MCW0406MD9310BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 931Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C