MCW0406MD8661BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD8661BP100
Description
RES SMD 8.66K OHM 1/4W 0604 WIDE
Resistance :
8.66kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
155°C
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6002mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Vishay MCW0406MD8661BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C