MCW0406MD8251BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD8251BP100
Description
RES SMD 8.25K OHM 1/4W 0604 WIDE
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
21 Weeks
Max Power Dissipation :
250mW
Max Operating Temperature :
155°C
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Resistance :
8.25kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Vishay MCW0406MD8251BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C