MCW0406MD8209BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD8209BP100
Description
RES SMD 82 OHM 1/4W 0604 WIDE
Factory Lead Time :
15 Weeks
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Package / Case :
Wide 0604 (1610 Metric), 0406
Width :
1.6002mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
155°C
Resistance :
82Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Vishay MCW0406MD8209BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 82Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C