MCW0406MD5769BP100
Mfr.Part #
MCW0406MD5769BP100
Description
RES SMD 57.6 OHM 1/4W 0604 WIDE
MCW AT - Precision
Max Operating Temperature :
155°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height :
355.6μm
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Height Seated (Max) :
0.014 0.35mm
Resistance :
57.6Ohms
Max Power Dissipation :
250mW
Width :
1.6002mm
Case Code (Metric) :
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
15 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.063W 1.00mmx1.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Vishay MCW0406MD5769BP100
MCW AT - Precision Series, Thin Film, 57.6Ohms, 0.25W 1/4W, ±0.1%, -55°C~155°C